Kljajević sa zvukom sirene pogodio za polufinale

Košarkaši Podgorice igraće u polufinalu Kupa Crne Gore! Podgorica je na startu završnog turnira u “Bemax areni” savladala Dečić 80:79 i to košem Marka Kljajevića sa zvukom sirene. Tim iz Tuzi imao je nevjerovatan šuterski dan, pogodio čak 11 trojki u prvom poluvremenu i ukupno 18, pa je Podgorica bila na ivici poraza. Ekipa Nebojše Bogavca u 25.minutu vodila je 58:48, ali je Dečić trojkom Šestanija posljednjih 10 minuta dočeo sa prednošću – 64:62.Na minut i po do kraja bilo je 79:73, ali je Podgorica vjerovala u čudo jer je Bogavac pogodio trojku 79:78, da bi nakon faula u napadu Koljevića, Kljajević nakon promašaja Fofane pogodio iz odbojke sa zvukom sirene za pobjedu.

Luka Bogavac bio je najefikasniji sa 23 poena, uz 9 skokova, Mladen Vujić ubacio je 18 i imao 8 skokova, a dvocifren je bio još Marko Kljajević 14, a u strijelce su se upisali još Fofana 9, Anđušić 8, Ludovic 6, Kaluđerović.Podgorica će sjutra igrati u polufinalu protiv Milenijuma, koji ie danas bio bolji od Pljevalja.