Poraz Podgorice od lidera ABA 2 lige

Košarkaši Podgorice poraženi su večeras od Zlatibora – 90:68 u drugom meču turnira u Novom Sadu, odnosno 9.kolu ABA 2 lige. Zlatibor je sa skorom 8-1 lider ABA 2 lige, dok je Podgorica peta sa pet trijumfa i četiri poraza.

Podgorica je sjajno otvorila meč, nakon sedam i po minuta vodila 29:14, imala +15 i u 14.minutu (38:23), ali je dozvolila rivalu do poluvremena da okrene rezultat – 49:48. Veliki preokret psihološki je pogurao Zlatibor, koji je u trećoj dionici sa 23:8 stigao do +16 (72:56) i najavio pobjedu.

U timu Podgorice Filip Anđušić ubacio je 16 poena, uz 7 skokova, dvocifren je bio samo još Kunc (11), dok je Petrov ubacio 9. Slaj je pored 8 poena, imao 6 asistencija, a 8 poena ubacio je i Đukanović (uz 4 asistencije). U strijelce su se upisali još Žižić 5, Kljajević 4 (uz 5 skokova), Ivanović 3, Brnović i Vukčević po 2.

Podgorica, za kraj turnira u Novom Sadu, igra u subotu protiv Širokog od 18 časova.