Podgorica pobjedom završila nastup na Zlatiboru

Košarkaši Podgorice savladali su večeras ekipu Šenčura 78:67 za kraj trećeg ovosezonskog turnira ABA 2 lige.

Crnogorski tim od starta je bio u prednosti i zasluženo došao do pobjede, kojom je nastup na Zlatiboru završio polovičnim učinkom (u poneđeljak veče Podorica je poražena od TFT-a), a poslije 7.kola ABA 2 lige tim Nebojše Bogavca je na skoru 3-4.

Sam početak meča donio je izjednačenu igru i egal rezultat, ali je u finišu prve dionice Podgorica napravila mini seriju za prednost 26:18,da bi nakon poena Vujića na startu drugog perioda prvi put imali dvocifrenu prednost (28:18). Inače, u finišu prve četvrtine bilo je 18:21, a tri minuta prije kraja prvog poluvremena, poslije trojke Đurišića, Podgorica je kompletirala seriju 22:6 za prednost 43:24. Ipak, Slovenci su do odlaska na odmor uspjeli da smanje minus -45:32.

Treći period trajao je gotovo posla sata – Podgorica nije bila raspoložena u napadu, ali je održavala dvocifrenu prednost (najveća razlika 55:39). Ipak, u 32.minutu Šenčur je uspio da nakon dužeg vremena da se spusti sa dvocifrenog minusa (63:54), kao i u finišu (72:65), ali bez mogućnosti da priprijeti, pa je Podgorica bez problema trasirala put ka pobjedi.

Najefikasniji kod Podgorice bili su Marko Kljajević i Mladen Vujić sa po 14, s tim da je Vujić imao još 5 skokova i 3 asistencije. Bejhurst je ubacio 12 (šut iz igre 4/4), Anđušić 10 i 8 uhvaćenih lopti, Fofana 9 (4 asistencije i 3 skoka), Đurišić 9, Kaluđerović 4, Bogavac 3 i 8 asistencija, Vujisić 3.