Podgorica pobjedom protiv Širokog završila turnir u Novom Sadu

Košarkaši Podgorice su u neizvjesnoj završnici savladali Široki Brijeg sa 78:77 i sa učinkom od dvije pobjede i porazom završili nastup na četvrtom turniru ABA 2 lige u Novom Sadu. Podgoričani su prethodno u Vojvodini savladali TFT sa 88:83 i pretrpjeli poraz od subotičkog Spartaka (90:68).

Podgorica sada nakon 10.kola ima skor 6-4 i zauzima peto mjesto, dok je Široki upisao treći poraz, a uz sedam trijumfa drži treću poziciju.

Crnogorski predstavnik je loše ušao meč – nakon već tri minuta bilo je 12:2, a u nekoliko navrata prve četvrtine bilo je 12 poena razlike. Radovićevi izabranici su u završnici prvog poluvremena uspjeli da vežu osam poena, zahvaljujući Danilu Brnoviću i smanje zaostatak na 35:38.

Mnogo bolje su Podgoričani igrali nakon odmora i prvi put poveli u 37. minutu, kada je Dajlen Kunc kompletirao mini seriju 5:0 za 48:47. Uslijedila je velika borba, igra koš za koš i konstantna rezultatska klackalica. Martin Junaković je pogodio trojku uz dodatno slobodno bacanje na 29 sekundi prije kraja i stavio predstavnika Bosne i Hercegovine korak ispred košarkaša iz našeg glavnog grada (77:76).

Tada je Radović zatražio tajm-aut, nakon čega je loptu uzeo Kunc i pogodio iz ulaza, ispostaviće se za pobjedu, pošto Junaković u samom finišu nije uspio da pogodi sa iste pozicije sa koje je bio precizan samo par sekundi ranije.

Junak trijumfa Dajlen Kunc ubacio je 25 poena, uz 5 asistencija, 4 skoka. Dvocifren je bio i Filip Anđušić sa 15 poena, a još jednom je imao dabl dabl (upisao 10 skokova), čime je potvrdio izuzetnu formu u Novom Sadu, jer je na posljednja tri meča ABA 2 lige sa prosjekom 14 poena i 9 skokova. Slaj je ubacio 17, Marko Kljajević odigrao još jednu jaku važnu rolu – 8 poena, 4 skoka, Brnović je dodao 6, a imao i 7 uhvaćenih lopti. Đukanović je postigao 3, uz 5 ukradenih, 4 skoka, dok su Žižić i Petrov postigli po 2.

U poraženom timu su odskočili Zakari Natal sa 30 i Junaković sa 21 poenom.