Podgorica izgubila od Lovćena, Korać promašio šut za pobjedu

Košarkaši Podgorice porazom su otvorili treći turnir ABA 2 lige u Sarajevu – naš tim poražen je od Lovćena 76:75.
Lovćen je u dramatičnom finišu pobijedio i nakon pet kola ima tri pobjede i dva poraza, dok je Podgorica ostala dva trijumfa, a doživjela je treći poraz.
Lovćen je najveći dio meča bio u vođstvu, a serijom 16:2 krajem prve i početkom druge četvrtine poveo je čak 29:12. Dvocifreni razliku Cetinjani su održavali do posljednje četvrtine, u koju su ušli sa 14 poena prednosti, ali onda su momci Nebojše Bogavca napravili preokret.
Košarkaši Podgorice topili su prednost rivala, a tri minuta prije kraja poveli su 72:71. Lovćen je, ipak, u posljednji minut meča ušao sa minimalnom prednošću (76:75), rezultat se više nije mijenjao, pa ni nakon posljednjeg napada u kojem je Nikola Korać promašio šut za pobjedu Podgorice.
Kod Podgorice, najefikasniji bio je Ismet Sejfić sa 18 poena, Aleksandar Langović je ubacio 15, a Marko Kovačević 12 poena.