Košarkaši Podgorice Bemax gostuju Vojvodini

Košarkaši Podgorice Bemax gostuju sjutra (16h) ekipi Vojvodine u okviru 5.kola ABA 2 lige.

Crnogorski predstavnik upisao je sva četiri poraza u dosadašnjem dijelu sezone drugog po kvalitetu regionalnog takmičenja (Borac, Sloboda, Jahorina, Student), dok je novosadski tim na skoru 2-2.  Dva tima, koja su prošle godine igrala polufinale plej-ofa ABA2 lige, sada imaju druge ambicije, a posebno Podgorica koja kroz regionalno takmičenje želi da afirmiše neke nove, mlade igrače.

-Poslije skoro mjesec vraćamo se obavezama u ABA 2 ligi. Sada nas čeka još jedan zahtjevan meč, jer gostujemo Vojvodini. Neće biti lako, Vojvodina je pokazala da zna da bude neugodna, tako da slijedi sigurno utakmica u kojoj će nam treba velika energija. U ritmu smo teških mečeva, a ova utakmica sigurno će znati našoj ekipi pred naredne izazove – kazao je Miodrag Kadija, trener Podgorice Bemax.

Iako sa dosta kadrovskih problema i sa skraćenom rotacijom crnogorski tim želi da ostavi što bolji utisak.

-Gostujemo ekipi Vojvodine, koja ima maksimalan skor na svom terenu. Radi se o ekipi koja ima dobre pojedince, tako da smo svjesni kakav nas zadatak čeka. Ali, za nas je najvažnije da pokažemo što bolje izdanje i napredak u igri – rekao je Milorad Brajović, centar Podgorice Bemax.