Podgorica večeras u derbiju čeka Lovćen

Košarkaši Podgorice dočekuju večeras (18h) Lovćen u derbiju kola I A MCKL.

Rasplet borbe za ABA 2 ligu naredne sezone počinje praktično već ovog vikenda. Podgorica u derbiju čeka Lovćen, a pobjednik će napraviti krupan korak da ostane u vrhu tabele. Oba tima poslije šest rundi imaju skor 4-2 i dijele drugo mjesto.

Podgorica je svoja dva poraza doživjela u gostima od Teoda i SC Derbija. Gradski derbi izgubili su u prethodnom kolu kada su prekinuli niz od četiri trijumfa. Kod kuće su bili sigurni protiv Primorja i Milenijuma.

Sastav je pojačan dolaskom Nikole Miškovića koji je debitovao u meču sa SC Derbijem i ubacio osam poena, a puno veći doprinos dao je u meču Kupa Crne Gore protiv Pljevalja, pa se od njega očekuje dosta u nastavku sezone.

Tu su svakako vrlo opasni Sejfić, Čarapić, Langović, Paunović, Vulević, Kaluđerović.

-Težak raspored koji nam slijedi započinjemo upravo protiv Lovćena. Veoma bitna utakmica za nas koju igramo kući i svjesni smo koliko bi nam značila ta pobjeda. Ekipa Lovćena je mnogo dobra i znamo njihove kvalitete, ali ako damo sve od sebe i budemo igrali dobru odbranu svih 40 minuta siguran sam da ćemo slaviti u tom meču – poručio je kapiten Podgorice Vladan Kaluđerović.

Utakmica se igra u dvorani “Bemax arena”.