Podgorica ubjedljiva protiv Danilovgrada

Košarkaši Podgorice savladali su večeras u ,,Bemax areni“ Danilovgrad (102:84) u okviru 6. kola I A MCKL.

Danilovgrad je imao nevjerovatno šutersko veče, posebno u prvom poluvremenu kada su gosti imali sjajne procente šuta za tri, zbog čega su uglavnom bili u prednosti tokom prvih 20 minuta. Danilovgrad je u sedmom minutu imao +11 (24:13). Ipak, ulaskom u igru Ognjena Čarapića Podgorica je bila mnogo agresivnija u odbrani, a iz tranzicije dolazila do lakih poena, a serijom 17:0 na startu druge dionice Podgorica je napravila preokret – 38:30 i najavila da, ipak, neće dozvoliti iznenađenje.

Danilovgrad je bio u egalu do 25.minuta (59:59), ali je sjajni Nikola Žižić Podgorici omogućio seriju 9:0 i od tog trenutka domaći nijesu ispuštali vođstvo. U 32.minutu Podgorica je preko Anđušića stigla do dvocifrene razlike (79:69), a s obzirom da su gosti bili bez poena u posljednjoj dionici prvih pet minuta, domaćin je uspio da napravi novu seriju (19:0) i povede sa 94:69, da bi na kraju Podgorica prebacila i stotku…

U timu Podgorice svi su se upisali u strijelce, a najefikasniji bio je Marko Kljajević sa 23, uz 11 skokova. Slaj je dodao 17, imao 5 asistencija, dok je Nikola Žižić postigao 15, a imao i sedam uhvaćenih lopti. Dvocifren učinak imao je i Ognjen Čarapić (12), uz 4 asistencije i ukradene lopte, te 3 skoka, dok je Filip Anđušić još jednom bio na domaku dabl dabl učinka (8 poena, 9 skokova). Po 6 poena dodali su Ivanović, Vukčević, Lacmanović, dok je Kljajević postigao 4.