Podgorica trojkom Paunovića na kraju drugog produžetka savladala Ibar

Košarkaši Podgorice savladali su večeras Ibar 82:79 u okviru 4. kola I A MCKL.

Naš klub uspio je da dođe do pobjede u Rožajama na teškom gostovanju Ibru, gdje su izabranici trenera Nebojše Bogavca slavili nakon dva produžetka i sada su na učinku 3-1.

Podgorica je dobro ušla u meč, već nakon pet i po minuta bilo je 16:4, ali su domaći serijom 15:2 u finišu prvog poluvremena uspjeli da preokrenu (33:32), čime je bilo jasno da će se pod Bandžovim brdom gledati neizvjestan duel.

Na pet minuta do kraja Podgorica je vodila 60:53, ali je Ljajić pogodio za produžetak (62:62). U prvom dijelu dodatnih pet minuta Ibar je vodio (imao i +4 67:63), ali je Podgorica odreagovala, imala prednost 72:71 poenima Sejfića, ali je Popović izbori i drugi produžetak – 72:72.

I u drugom produžetku viđena je drama, a trojku za pobjedu (82:79) postigao je Zoran Paunović na samom isteku vremena…

Zoran Paunović bio je najefikasniji sa 21 poenom, Vladan Kaluđerović blistao je u Rožajama, uz 17 poena, imao i tri skoka, dok su dvocifreni bili još Ismet Sejfić sa 12, uz čak 19 skokova, za indeks 25, a isti košgeterski učinak imao je i Nikola Korać, dok se na 10 zaustavio Andrej Vulović.

Aleksandar Langović postigao je 6, Janko Bulajić i Marko Kovačević ubacili su po 2.