Podgorica poražena u derbiju u Nikšiću

Košarkaši Podgorice poraženi su večeras u Nikšiću od Sutjeske u derbiju 9.kola I A MCKL 87:81.
Naš tim sada je na učinku 6-2, dok je Sutjeska preuzela prvo mjesto (7-1).
Podgorica je odigrala dobar meč, već tokom prvog poluvremena imali smo 12 poena viška, ali je Sutjeska početkom uspjela da se vrati, tako da je 26.minutu bilo – 48:48. Ipak, poenima Selima Fofane (2+1) na 1.09 prije kraja treće dionice Podgorica je krunisala seriju 10:3 za prvu dvocifrenu prednost u drugom poluvremenu – 63:53.
Ali, domaćin je početkom četvrte dionice uspio da dođe na pola koša zaostatka (62:63, 64:65, 66:67), a onda je na 7.09 prije kraja uslijedio prekid zbog brojnih pirotehničkih sredstava navijača Sutjeske. Ipak, nakon desetominutnog prekida meč je nastavljen, a to nije poremetilo Pavla Đurišića, koji je rutinski realizovao dva penala. Ali, Sutjeska je preko Varajića u 34.minutu uspjela da preokrene – 70:69. Upravo je Varajić na 4.39 prije isteka vremena poentirao i za 76:71, zbog čega je Nebojša Bogavac zatražio tajm-aut.
Uslijedio je dramatičan u finiš u kojem je domaći tim uglavnom imao pola koša prednosti, a onda je na 13 sekundi prije kraja Lužajić pogodio trojku za 83:79. Đurišić je odmah zatim bio polovičan sa linije penala, nakon čega je bilo jasno da je Sutjeska pred pobjedom, koju je potvrdio Lužajić sa četiri vezana bacanja za 87:81.
Najefikasniji u timu Podgorice bio je Đurišić sa 19, a dvocifreni su bili još Fofana 12 i Vujić 11.