Podgorica mučila Budućnost, šampion izborio finale

Budućnost i Mornar igraće u finalu plej-ofa. Podgorica je večeras u ,,Bemax areni” poražena od Budućnosti 73:61, tako da su ,,plavi” sa 2:0 stigli do finala.

Naš tim pružio je mnogo bolji otpor šampionu nego u prvom meču, tako da je Budućnost tek u posljednja tri minuta riješila pitanje pobjednika. Budućnost je serijom 6:0 stigla do prednosti 6:1, a onda je sve bilo u znaku Podgorice, koja je u finišu prve četvrtine nakon poena Miškovića vodila 17:9. Budućnost nije mogla da nađe rješenje za Podgoricu, koja je djelovala izuzetno dobro u odbrani, sa pravim rješenjima u napadu, a ,,trojka” Kaluđerovića lansirala je domaće na 28:19, da bi nakon poena Hadžibegovića u 16. minutu bilo I +10 34:24. U finišu prvog poluvremena Budućnost je uspjela da istopi razliku i odmor ode sa minus 3 (39:36), ali je serijom 10:0 na startu treće dionice stigla do 46:39. Podgorica je tek nakon tri i po minuta postigla prve poene, ali je opet držala priključak.

Dosta faulova, nervoze, tehničkih grešaka, čak četiri igrača završila su meč ranije zbog pet faulova, ali je i pored svega Podgorica na tri i po minuta prije kraja imala napad za izjednačenje (59:62), ali ga nije iskoristila, tako da su ,,plavi” u finišu sačuvali prednost i izborili finale…

Najefikasniji u našem timu bio je Alen Hadžibegović sa 16, uz 8 skokova, dvocifren je bio Marko Kovačević sa 14, a u strijelce su se upisali još Vladan Kaluđerović 7, Nikola Mišković 6, Ismet Sejfić 5, koliko je postigao i Nikola Korać, koji je imao 9 asistencija, Marko Kljajević 4, Goran Bulatović i Aleksandar Langović po 2.